ERİTRE MARKA TESCİLİ

ERİTRE MARKA TESCİL SÜRECİeritre marka tescili

Eritre marka tescil başvuruları, Madrid Protokolüne taraf olmaması, fikri mülkiyet hukuku ve bunu uygulayacak resmi Marka Ofisinin bulunmaması nedeniyle,  her hangi bir başvuru ve belgelendirme aşamalarını içermez. Belli bir sınıflandırma sisteminin mevcut olmadığı Eritre Devletinde, marka sahiplerinin markalarının korunmasına yönelik, yerel gazetelerde, markanı hak sahibi tarafından kullanıldığı dair 3 yılda bir ihtar yayınlaması marka tecavüz ve yasal olmayan kullanımlara karşı mahkemede kullanılabileceği için önerilmektedir.

ERİTRE MARKA TESCİL BAŞVURU MALİYETİ

 

Marka Tescil  Maliyeti

 1000 $

ERİTRE MARKA TESCİLİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR/BİLGİLER

  • Marka Görseli (jpg, pdf, png vs.)
  • Başvurulacak Emtia Listesi

SINIFLANDIRMA

Yok

MÜRACAAT METODU

Evrak

RÜÇHAN BELGESİ

Yok

MARKA KORUMA SÜRESİ

3 yılda bir ilan verilmesi önerilmektedir.

ERİTRE MARKA İTİRAZI

İncelemesi tamamlanan ve marka bülteninde yayınlanan Eritre marka müracaatları, bülten tarihinden 3 ay içerisinde itiraz edilebilir.

MARKA KULLANIM YÜKÜMLÜLÜĞÜ / MARKA İPTALİ

Yok

ERİTRE MARKA YENİLEME

3 yıllık sürelerle.

ERİTRE MARKA ARAŞTIRMA NASIL YAPILIR ?

Tescil başvuruları  yapılmadan önce,  ilgili markanın tescil edilebilirliği hakkında fikir sahibi olunması ve önceki benzer markaların varlığının tespiti adına açık veritabanı veya ilgili ülkede marka uzmanlar yoluyla analizi yapılması gerekmektedir.

***Yurtdışı marka tescili ile ilgili sorunlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz…

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

İnteraktif  Marka Tescil  Haritası ile  ülke maliyetlerine hızlı erişim ve  ülke isimlerinden detaylara tıklayarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.